Ursynów Nocą przełożony

Informujemy, że z rekomendacji Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st Warszawy bieg Ursynów Nocą w ramach 2. etapu Szybkiego Mózgu nie odbędzie się w dniu 11 marca.

Zapraszamy na Ursynów Nocą

Drugi etap Szybkiego Mózgu, czyli Ursynów Nocą już za kilka dni! Prezentujemy najważniejsze szczegóły dotyczące biegu.

Szybki Mózg 2020 rozpoczęty!

Szybki Mózg 2020 rozpoczęty! Ponad 200 osób stanęło na starcie 1 etapu, rozgrywanego w ostatni środowy wieczór.

1. etap Szybkiego Mózgu

Inauguracja Szybkiego Mózgu już w najbliższą środę! Już teraz zapraszamy serdecznie na Starą Ochotę, gdzie odbędzie się 1. etap naszego cyklu.

Nowy rok na obozie w Jagniątkowie.

Kolejny raz liczna grupa zawodników UNTS uczestniczyła w zimowym obozie treningowym w Jagniątkowie. Podczas tego bardzo aktywnego wypoczynku zrealizowano szereg treningów biegowych, wycieczek na nartach, po treningowych sesji rozciągających, nie obyło się bez biegania z mapą i aktywności mających na celu umacnianie więzi klubowych. Był czas na gry i zabawą sylwestrową, rozmowy i wspólne odpoczywanie. W 2020 rok klubowicze weszli z uśmiechem i zapałem do sportowej rywalizacji.

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Inauguracja Szybkiego Mózgu za nami - w ostatnią środę biegaliśmy w nietypowej jak na nasz cykl okolicy, bliżej centrum Warszawy niż zazwyczaj, przemierzając wzdłuż i wszerz osiedla Starej Ochoty. Mimo nieprzyjemnej deszczowej pogody, na starcie stanęło ponad 200 osób, co jest bardzo dobrym wynikiem jeśli chodzi o frekwencję na naszych zimowych etapach.

Teren, który wybieraliśmy dla Was już w październiku, okazał się ciekawy i wymagający. Osiedle o charakterze bardziej regularnym niż to co spotykamy zazwyczaj na Ursynowie skrywało w sobie wiele przejść wewnątrz budynków i elementów, których omijanie utrudniało wybór prawidłowego wariantu. Jak się jednak okazało po biegu, tym razem o dobrym wyniku decydowały głownie płynność i poprawna realizacja wybranego wariantu, a także umiejętność utrzymania podobnego tempa na całej trasie, a jak zadecydował budowniczy - trasy we wszystkich kategoriach były przedłużone w stosunku do typowych sprinterskich dystansów.

Na najdłuższej i najliczniejszej trasie Profesjonalistów z dużą przewagą zwyciężył będący w dobrej formie Piotrek Parfianowicz (49:42 na 15km w ubiegłą niedzielę) przed swoim klubowym kolegą Jankiem Bednarskim (UNTS). 3 miejsce ze stratą aż 4:15 do zwycięzcy zajął Tomasz Tkaczuk (UKS Azymut Pabianice). Wśród Zuchwałych podium zdominowali zawodnicy UNTS: wygrał Jan Antonowicz, 2. miejsce zajął Stanisław Wołek, a na ostatnim stopniu stanął Krzysztof Wójtowicz. Ich czasy na prawie 5km trasie zmieściły się między 23 a 24 minutami. Trasa Odważnych to zwycięstwo Adama Krochmala (UNTS) przed Urszulą Wasiewicz (Team 360) i Tosią Mianowską  (UNTS) - dziewczyny na mecie dzieliło zaledwie 12 sekund. Wśród Początkujących wygrał Piotr Wierzbicki, 2. miejsce zajął Józef Owsiak (BKS Wataha), a na 3. miejscu uplasowała się Laura Szymańska (UNTS).

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział - pełne wyniki, międzyczasy i mapy znajdziecie na podstronie cyklu. Ponadto, gorąco zachęcamy Was do zajrzenia na naszego Instagrama (instagram.com/unts_warszawa) gdzie w archiwum relacji znajdziecie interaktywną analizę wariantów z trasy profesjonalistów. Zaobserwujcie nas tam koniecznie, aby nie przegapić podobnych materiałów w przyszłości ;)

Kolejny etap za niecałe dwa miesiące - 11 marca, na który serdecznie Was już teraz zapraszamy!