Mistrzostwa Mazowsza klas mundurowych i sportowych w BnO

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Mistrzostwa Mazowsza klas mundurowych i klas sportowych w biegu na orientację - 27 listopada! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły imprezy.

Zapraszamy na cykl zajęć:

Jeśli myślisz, że jest już za późno na poznanie i oswojenie ciekawej dyscypliny sportu to ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy na Leśny Mózg!

Ciężko zliczyć, ile razy w tym roku pytaliście nas o to, kiedy wróci "Szybki Mózg". No to wraca - tym razem nie "Szybki" a LEŚNY!

Chcesz dołączyć? Informacje o działaniach i treningach.

Brałeś/brałaś udział w biegu na orientację i spodobało Ci się? Zapraszamy do dołączenia do zajęć i aktywności prowadzonych przez UNTS Warszawa. Na tej stronie będziemy aktualizowali informacje o działaniach skierowanych pod kątem początkujących osób.

Osoby kontaktowe w klubie (odpowiedzą na wszystkie pytania)

 • Joanna Parfianowicz (szkolenie, treningi, członkostwo w UNTS).
  Kontakt: j.parfianowicz@unts.waw.pl, tel. 601072722
   
 • Jan Bednarski 
  Kontakt: janwp2@gmail.com, tel. 695555620 


Treningi dla dzieci (do 14-15 lat)

 • Prowadzący: Julia Mianowska
 • Kontakt: juliamianowska@icloud.com, tel. 697261955
 • Miejsce: SP 96, ul. Sarabandy 16/22 Warszawa
   

Treningi dla starszych 

 • Główny trener: Piotr Parfianowicz
 • Kontakt: o.ppapus@gmail.com
 • Miejsce: SP 96, ul. Sarabandy 16/22 Warszawa, inne umówione miejsca, indywidualny plan treningowy.
   

W najbliższym czasie 

 • 23.10.2021 - Mistrzostwa Mazowsza w biegu na orientację organizowane przez klub Team 360, wszystkie informacje na stronie www.wom2021.team360.pl/node/12110 Aby zgłosić się, należy utworzyć konto na tym portalu.
   
 • 30.10.2021 - bieg na orientację dla początkujących organizowany przez zaprzyjaźniony klub UKS OSiR Góra Kalwaria, wszystkie informacje na stronie www.orienteering.waw.pl/pl/entry/team/1007. Aby zgłosić się, należy utworzyć konto na tym portalu.
   
 • Od listopada - cykl biegów dla początkujących i bardziej zaawansowanych organizowany przez nasz klub - więcej informacji wkrótce tutaj i na facebooku: www.facebook.com/untswarszawa


   

 

Mistrzostwa Mazowsza 2021 - informacje i linki

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Mistrzostwa Mazowsza 2021 - w biegu sprinterskim i klasycznym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Leśny Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Bulwary zdobyte po raz kolejny!

170 zawodników wzięło wczoraj udział w zaległym 3. etapie tegorocznego Szybkiego Mózgu. Uczestnicy biegali zarówno po Bulwarach Wiślanych, ale też po uliczkach i skwerach Powiśla. Mimo, że to już trzeci raz gdy zaprosiliśmy Was w te okolice, postaraliśmy się aby trasy znów czymś zaskoczyły. Budowniczy tras zdecydował się na połączenie długich wariantowych przebiegów z kilkoma krótszymi, a wisienką na torcie był przebieg tunelem w wiadukcie nad Wisłostradą. Nasz kartograf sam przyznał, że zmapowanie tej trzypoziomowej konstrukcji było formalnie niemożliwe w świetle obowiązujących zasad, natomiast zrobił wszystko aby znalezienie właściwego przejścia było jak najbardziej intuicyjne. Mimo tego, wiele osób straciło cenne sekundy/minuty zastanawiając jak przedostać się na drugą stronę ruchliwej drogi, a uczestnicy po zawodach prześcigali się w propozycjach czytelniejszego zmapowania tego fragmentu - cieszymy się, że sprowokowaliśmy Was do tej burzy mózgów ;) 

Na trasie Początkujących zwyciężył wczoraj Józef Owsiak (BKS Wataha), zaś 2. i 3. miejsca zajęły kolejno Róża Baranowska i Hania Wójtowicz. Zwyciężczynią na trasie Odważnych została tym razem Antonina Mianowska (UNTS), która wygrała z czasem 22'09. Na 2. miejscu uplasował się Piotr Panasiuk, a na ostatnim stopniu podium bieg zakończyła Marta Kasprzyk. Trasa Zuchwałych to zwycięstwo Krzysztofa Wójtowicza (UNTS) z przewagą półtorej minuty nad Bartłomiejem Maciejewskim. 3. miejsce po bardzo dobrym biegu ze stratą około dwóch minut do zwycięzcy zajęła Lena Chabiera. Wśród profesjonalistów mimo dużego błędu na przebiegu nad Wisłostradą zwyciężył Jan Bednarski (UNTS) z czasem 22'52, który o prawie półtorej minuty wyprzedził będącego w znakomitej dyspozycji Dariusza Sokalskiego. 3. miejsce, ze stratą 17 sekund do drugiego zawodnika na mecie, zajął Kacper Michalak - gratulujemy, bo jest to chyba pierwsze podium tego zawodnika w naszej najbardziej prestiżowej kategorii. Warte zauważenia jest także 4. miejsce Julii Głowacz (UNTS) na trasie profesjonalistów - nie pamiętamy kiedy ostatnio widzieliśmy tak wysoki wynik kobiecy w klasyfikacji OPEN (z niewielką, bo tylko dwuminutową stratą na trasie liczącej 5km) - wielkie gratulacje!

Dostępne są już pełne wyniki zawodów i międzyczasy. Zapraszamy do analizowania! Za niecałe dwa tygodnie (21 października) ostatni etap i jednocześnie wielki finał tegorocznego cyklu (po którym odbędzie sie dekoracja klasyfikacji generalnej) - już teraz zachęcamy Was do zgłaszania się, a niebawem podamy wszystkie informacje dotyczące biegu. 

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE